Większość mężczyzn, nie raz myślało o tym aby zmienić rozmiar penisa na większy. Niezależnie od tego jaki rozmiar ma Twój penis, możesz w bezpieczny sposób wykonać zabieg, który go powiększy. Jak można powiększyć penisa? Gdzie taki zabieg wykonać? I na czym taki zabieg polega?

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Mężczyźni, często między sobą dyskutują na temat swojego przyrodzenia. Ponad połowa płci męskiej, nie jest zadowolona z jego rozmiarów, dotyczy to długości jak i szerokości. Wielu mężczyzn mierzy swojego penisa w niewłaściwy sposób, otrzymując błędny wynik.  Penis powinien być mierzony podczas wzwodu, oraz dużego podniecenia. Pomiary wykonujemy następująco:

 • Długość – mierzymy na stojąco, pomiar robimy na górze penisa. Zaczynamy od podstawy, kończąc na cewce moczowej
 • Obwód – potrzebne są 3 pomiary, aby uzyskać średnią obwodu.
 1. – pomiar za żołędzią
 2. – przy podstawie
 3. – oraz środek

Dostępne metody powiększenia penisa

Metod powiększenia penisa jest sporo, tak samo jak osób zainteresowanych. Mężczyźni wychodzą z założenia, im dłuższy penis tym lepsze doznania. Nic bardziej mylnego, dla kobiety nie rozmiar ma znaczenie, a odpowiednia pozycja i zabawa na przykład z użyciem gadżetów czy odpowiedniej gry wstępnej. Jeżeli jednak, jesteś zdecydowany na zmianę rozmiaru swojego przyrodzenia, konieczna jest konsultacja u seksuologa, urologa lub chirurga.  Metody, dzięki którym Twój rozmiar się zmieni to:

 • Nacięcie wiązadła łączącego prącie z kością łonową
 • Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – zabieg dostępny w klinikach medycyny estetycznej. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przynosi szybkie efekty, jest całkowicie bezpieczny. Zabieg pozwala wydłużyć penisa nawet o 3 cm, i pogrubić nawet do 5 cm. Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego należy przez ok 2 tygodnie powstrzymać się od współżycia, oraz masturbacji.
 • Ekstendery – urządzenia powiększające penisa. Specjalnie urządzenie nakłada się na członka na kilka godzin dziennie. Aby efekty były widoczne, konieczna jest cierpliwość oraz systematyczność, ponieważ jest to proces naturalnego  rozciągania tkanki penisa.
 • Pompki do penisa – specjalna tuba nakładana na członka, która powoduje napłynięcie krwi poprzez pompowanie. Efekt jest chwilowy, dlatego pompki stosuje się najczęściej tuż przed stosunkiem.
 • Tabletki – niestety nie potwierdzono ich skuteczności. Nie ma również badań na temat ich właściwości. Nie warto więc w nie inwestować, ponieważ ich koszty są dosyć wysokie.
 • Ćwiczenia powiększające penisa – konieczna jest wizyta u seksuologa, który dokładnie wytłumaczy cały proces związany z ćwiczeniami.  Pamiętaj aby do ćwiczeń, zakupić środki nawilżające lub lubrykanty. Jeżeli powiększanie penisa w ten sposób jest dla ciebie inspirujące, polecamy wyszukanie takich przykładowych ćwiczeń w internecie.
 • Przeszczep skóry – metoda polegająca na pobraniu skóry wraz z warstwą tłuszczu. Następnie w odpowiedni sposób wstawią się ją na penisa, zwiększając obwód.
 • Pogrubienie za pomocą własnej tkanki tłuszczowej – w ostatnim czasie najpopularniejszy zabieg wśród mężczyzn. Własna tkanka tłuszczowa, jest jednym z najbezpieczniejszych materiałów wypełniających. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę, jest bezbolesny, a wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Pobrana tkanka tłuszczowa, dzięki specjalnej wirówce jest przygotowywana do zabiegu. Następnie za pomocą cienkiej igły, tkanka tłuszczowa zostaje wprowadzona w członka. Kolejnym etapem jest dokładne rozmieszczenie tkanki, które ma na celu wyrównanie grudek oraz wszystkich nieregularnych kształtów. Rekonwalescencja jest znacznie krótsza, niż w przypadku kwasu hialuronowego. Trwa tylko tydzień, a rezultaty utrzymują się do 2 lat. Ta metoda zapewnia pogrubienie o nawet 50%, a także wydłużenie do 20%. Metoda, której efekty są największe, a ryzyko alergii i powikłań praktycznie niemożliwe.

Ciekawostki dotyczące wielkości członka

Penis każdego mężczyzny, w inny sposób reaguje na temperaturę, podniecenie, stres czy zmęczenie. Tak samo jest z kształtem, objętością oraz długością, praktycznie każdy członek ma inny wygląd. Członek w stanie spoczynku  osiąga od 5 do 12 centymetrów,  jego średnia grubość to ok 3 centymetrów. W czasie dużego podniecenia czy erekcji penis może osiągnąć nawet 20 centymetrów długości. Kolejną dosyć ważną informacją dla panów, jest fakt że penis wraz z wiekiem maleje. Panowie, powiększanie penisa jest waszą osobistą decyzją, jednak warto tą kwestię przedyskutować z partnerką. Przecież to one powinny, wyrazić swoją opinie na temat życia seksualnego. Jeżeli partnerka jest zadowolona, to po co szukać problemu tam, gdzie go nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.