Medycyna estetyczna w ostatnim czasie bardzo przyciągnęła również płeć męską. Mężczyźni, nie tylko korzystają z zabiegów na twarz, ale mają również możliwość pozbyć się swoich kompleksów. Powiększenie penisa, własnym tłuszczem staje się coraz bardziej popularne. Na czym polega taki zabieg ?

Powiększenie penisa własnym tłuszczem

Zabiegi z użyciem własnej tkanki tłuszczowej, są coraz bardziej powszechne.  Popularność małoinwazyjnych zabiegów ciągle wzrasta. Powiększenie penisa własną tkanką tłuszczową, jest bezpieczna metodą. Nasza tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejszym wypełniaczem, po którym ryzyko powstania stanów zapalnych, oraz innych komplikacji jest znikome.  Wprowadzona tkanka tłuszczowa, pozostaje w wybranym miejscu, nie zmienia swojej pozycji. Dodatkowo jest bardzo prosta w aplikacji.

Przygotowanie oraz przebieg zabiegu

Przygotowanie do zabiegu opiera się głównie na depilacji. Jest to konieczne, ponieważ miejsce zabiegu musi zostać dokładnie zdezynfekowane, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko zakażenia.  Kolejnym etapem jest podanie znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz wykonujący zabieg, pobierze odpowiednią ilość tłuszczu z wcześniej wyznaczonego miejsca. Pobrany materiał podlega obróbce.

Najczęściej pobiera się tłuszcz z okolic brzucha oraz ud.  Zabieg powiększenia członka, rozpoczyna się od wstrzyknięcia za pomocą specjalnej kaniuli (igły) wcześniej pobranego tłuszczu, w penisa pacjenta. Po wstrzyknięciu odpowiedniej ilości tłuszczu, następuje modelowanie członka. Modelowanie, ma za zadanie rozprowadzenie dokładnie i równomiernie, wcześniej podanego tłuszczu. Lekarz wykonujący zabieg, musi tak wymodelować członka, aby nie było widocznych grudek, pogrubień oraz nierówności. Efekt takiego zabiegu jest widoczny natychmiast. Cały zabieg nie jest skomplikowany, trwa około godziny. Pacjent co prawda ma znieczulenie, ale może momentami odczuwać dyskomfort.

Istnieje również możliwość wykorzystania dodatkowo komórek macierzystych, aby dłużej utrzymać efekty zabiegu. Zabieg może być również wykonany za pomocą kwasu hialuronowego. Jednak tkanka tłuszczowa, jest zdecydowanie lepszym materiałem a także bardziej trwałym. Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej również posiada zaletę w postaci naturalnego wyglądu. W przypadku kwasu hialuronowego, wygląd członka może ulec zmianie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przez okres około 3 tygodni, pacjent nie może współżyć oraz się masturbować. Niewskazany jest również w tym okresie wzmożony wysiłek fizyczny. Dokładniejsze informacje dotyczące zaleceń określi lekarz wykonujący zabieg.

Efekty zabiegu

Istotnym elementem dla pacjenta, który zdecyduje się na zabieg jest efekt końcowy.  Wiadomo że wszystko musi wyglądać naturalnie, ale efekt musi być w pełni zaakceptowany.  Tak wykonany zabieg może zwiększyć obwód nawet o 50 %. W przypadku długości, członek wydłuży się maksymalnie o 20%. Po upływie 2 lat, objętość tłuszczu minimalnie się zmniejszy. Zabieg można powtórzyć, tylko i wyłącznie jeśli lekarz wyrazi zgodę. Z reguły po upływie 4 lat można przystąpić do ponownego zabiegu.

Wskazania do zabiegu

Długość penisa jest raczej tematem tabu. Każdy mężczyzna, chciałby mieć penisa odpowiedniej długości. Niestety natura lubi czasem płatać figle. Wskazaniami do zabiegu mogą być:

  • Brak akceptacji prącia
  • Mały obwód
  • Niezadowolenie z aktywności seksualnej

Jeżeli rozmiar Twojego penisa jest dla ciebie problemem, umów się na konsultację dotyczącą zabiegu. Uzyskasz szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na wszystkie pytania. Zabieg powiększenia penisa, można wykonać w Klinice OT CO w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.