Łysienie to problem dotyczący kobiet i mężczyzn. Może być wiele przyczyn nadmiernego wypadania włosów i należy najpierw wykryć przyczynę i ją wyeliminować. W leczeniu łysienia stosuje się leki regulujące poziom hormonów. Medycyna estetyczna proponuje różnego rodzaju zabiegu i naświetlania, które pomogą w walce z łysieniem. Możliwe jest także wykonanie przeszczepu włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Najpopularniejszą przyczyną wypadania włosów są zaburzenia hormonalne wynikające z łysienia androgenowego. Mieszki włosowe są wówczas nadwrażliwe na męskie androgeny i skróceniu ulega faza ich wzrostu. Pojawiają się wówczas przerzedzenia włosów lub zakola.

Łysienie androgenowe u mężczyzny
Łysienie androgenowe u mężczyzny

Łysienie androgenowe występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Inne przyczyny nadmiernego wypadania włosów to zaburzenia hormonalne: nadczynność i niedoczynność tarczycy, Hashimoto. Nieprawidłowa pielęgnacja włosów również może przyczynić się do ich osłabienia i wypadania. Częste używanie prostownicy, suszaki i lokówki będzie znacznie osłabiało włosy i spowoduje ich łamanie i wypadanie. Stosowanie różnych leków np. podczas chemioterapii także może wywołać łysienie.

Jedną z przyczyn jest także przewlekły stres, który przyczynia się do osłabienia całego organizmu. Przewlekłe choroby skóry takie jak grzybica, łojotokowe zapalenie skóry także spowodują osłabienie włosów i ich wypadanie. Zanim rozpoczniemy leczenie należy rozpoznać i wyeliminować przyczynę wypadania włosów.

Przeszczep włosów – jak wygląda zabieg?

Pierwszy przeszczep włosów wykonano w Japonii w latach 30 XX wieku. Wraz z biegiem czasu zaczęto udoskonalać metody przeszczepu. Współcześnie coraz większemu doskonaleniu ulega metoda FUE.

Metoda FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, które są następnie umieszczanie w strefie objętej problemem łysienia. Mieszki włosowe pobiera się zazwyczaj z tyłu głowy i przeszczepia na jej szczyt lub zakola. Miejscem biorczym mogą być także inne partie ciała takie jak plecy, klatka piersiowa. Lekarz podczas pierwszej wizyty zajmie się wywiadem z pacjentem, a także ustali skąd i gdzie będą przeszczepiane mieszki. Metoda jest wyjątkowo nowoczesna, a przebieg zabiegu i jego efekty zależne są od indywidualnych umiejętności i profesjonalizmu lekarza. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, które pozwoli uczynić zabieg bezbolesnym i nie zawiera ryzyka. Zabieg jest wykonywany za pomocą metalowej sztancy, która powoduje powstanie mikroblizn niewidocznych dla ludzkiego oka.

Przeszczep włosów FUE - wizualizacja
Przeszczep włosów FUE – wizualizacja

Pacjent po zabiegu może wrócić samodzielnie do domu. Do okrycia głowy przydatna będzie luźna czapka lub kaptur. Główne zalecenia po zabiegu to unikanie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego i niekorzystanie z sauny i basenu przez kilka tygodni. Szczegółowe informacje udzieli lekarz podczas pierwszej wizyty.

Jakich efektów można się spodziewać po przeszczepie włosów?

Efekt przeszczepu włosów metodą FUE jest wyjątkowo naturalny. Lekarz wybiera mieszki włosowe samodzielnie, co gwarantuje najlepsze efekty. Wybór doświadczonego lekarza i profesjonalnej kliniki to nie tylko bezpieczeństwo podczas zabiegu, ale także pewność najlepszych i trwałych efektów.

Efekt przeszczepu włosów w Klinice OT.CO
Efekt przeszczepu włosów w Klinice OT.CO

Cały personel kliniki zajmie się pacjentem kompleksowo. Pacjent będzie czuł się bezpieczny i bardzo ważny, a personel w razie potrzeby udzieli wszelkich informacji na temat zabiegu. Warto rozpocząć proces leczenia dość szybko, aby uzyskać najlepsze efekty.

Źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.