Cuckold, czyli zdrada kontrolowana, dla jednych jest niedopuszczalna, a dla innych wręcz podniecająca. Cuckold jest dla par rodzajem gry, które maja zapewnić nowe doznania i wprowadzić do związku „coś” ekscytującego. Na czym dokładnie polega cuckold i jak wpływa na związek?

Cuckold – czym właściwie jest?

Zdrada w związku dla wielu par jest niewybaczalna, i wiąże się zazwyczaj z zakończeniem związku lub z przebyciem bardzo długiej drogi do wybaczenia i odbudowania zaufania. Jednak istnieją pary, dla których zdrada jest dopuszczalna, ale tylko wtedy gdy jest kontrolowana. Takim fetyszem jest cuckold, który zezwala na zdradę najczęściej przez partnerkę. Samo zezwolenie na zdradę już jest dosyć zaskakujące dla większości par, jednak cuckold dodatkowo polega na wyborze partnera a także obserwacji partnera w relacji intymnej.

zdrada kontrolowana

Warto tutaj zaznaczyć, iż wszyscy „uczestnicy” takiego układu wiedzą na co się piszą, i są w pełni świadomi swoich działań. Nie można mówić o cuckoldzie w sytuacji gdy partner/partnerka oraz osoba 3 nie znają zasad tej gry. Bardzo ważną kwestią jest obustronne zezwolenie na cuckold, i wyznaczenie dokładnych zasad a także granic.

Zdrada kontrolowana (cuckold) okiem psychologa

Cuckold z języka angielskiego oznacza rogacza, co wręcz idealnie opisuje ten rodzaj fetyszu. Według psychologów jest to zespół prowokowanej zdrady, który uznawany jest za zaburzenie na tle psychoseksualnym. Objawia się ono najczęściej u mężczyzn, i polega na czerpaniu dużego podniecenia podczas namawiania na zdradę kontrolowana, lub samego udziału partnerki w takiej zdradzie. Psycholodzy jednoznacznie definiują cuckold jako deficyt, i szukanie czegoś czego danej osobie brakuje w związku.

Osoby z zaburzeniami psychoseksualnymi, po prostu odczuwają większa potrzebę seksualną którą muszą zaspokoić aby poczuć ukojenie czy wewnętrzny spokój. Najczęściej to właśnie spełnienie różnych fantazji powoduje „uzupełnienie” deficytu.

Dlaczego ktoś decyduje się na takie coś w związku?

Motylki w brzuchu, czy młodzieńczy szalony seks są często ulotne. Jak wiemy początki związków zazwyczaj są bardzo burzliwe w pozytywnym znaczeniu. Częste randki, spontaniczny seks, kino, spacery czy ogrom pocałunków z czasem w każdym związku jednak maleje. I nie jest to coś złego dla większości par, jednak dla cuckoldów jest to dosyć nudne i zbyt monotonne.

Aby pobudzić relacje partnerskie, czy nieco podgrzać sytuacje w sypialni, „normalne” pary decydują się na różnego rodzaju eksperymenty z zastosowaniem gadżetów erotycznych, czy w przypadku kobiet w grę wchodzi zakup seksownej bielizny czy wspólne oglądanie porno. Dla osób których fetyszem jest cuckold takie urozmaicenie to zdecydowanie za mało.

Nie zawsze bywa kolorowo – zdrada kontrolowana nie zawsze wychodzi na dobre

O każdy związek bez wątpienia trzeba dbać w odpowiedni sposób. Okazywanie czułości, szacunek czy zrozumienie to podstawy każdego związku. Związek w którym dominuje gra taka jak cuckold, rządzi się swoimi zasadami, jednak nie znaczy to że partnerzy nie mają do siebie szacunku czy zaufania. Tego typu doznania, i zezwolenie na zdradę kontrolowaną mogą wręcz ożywić związek jeżeli obie osoby preferują taki rodzaj relacji. Warto tutaj zwrócić również uwagę, iż cuckold jest równie popularny co dobrze znany trójkąt seksualny. Pamiętajmy że każdy z nas jest inny, i ma inne fantazje, preferencje seksualne, a także inne potrzeby.

Oczywiście zdarzają się sytuacje w których zdrada kontrolowana kończy związek. W każdym związku istnieje ryzyko rozstania, które związane jest ze zmianą preferencji czy planów życiowych.

Cuckold i jego najczęstsze zasady

W sieci roi się od forów, na których można przeczytać „ogłoszenia” osób których pociąga ten rodzaj gry. Cuckoldzi bardzo prężnie wymieniają się swoimi doświadczeniami w sieci, opisując nawet dokładny przebieg na forum, a nawet dodają opis poszukiwanego partnera do gry. Zazwyczaj to mężczyzna dobiera partnera dla kobiety, zdecydowanie rzadziej to kobiety zezwalają na zdradę kontrolowaną i szukają nowej partnerki seksualnej. Podsumowują głównymi zasadami cuckoldu jest:

  • Dominująca rola kobiety która określana jest jako bardzo atrakcyjna HOTWIFE
  • Uległą strona jest mężczyzna – który nazywany jest rogaczem, i jego rolą jest czerpanie korzyści i odczuwanie przyjemności podczas gdy jego partnerka odbywa stosunek z innym mężczyzną za jego przyzwoleniem
  • Fantazja – mężczyzna może fantazjować a nawet dokładnie rozplanować przebieg stosunku partnerki,
  • Ustalenie zasad i ograniczeń które obowiązują w tej grze podczas spotkań

Cuckold wymaga bardzo dobrej znajomości swojego partnera, ale także jasnego określenia zasad i barier które będą obowiązywać obie osoby. Być może cuckold jest zdrada kontrolowaną, jednak zdecydowana większość społeczeństwa nie dopuszcza takiej opcji do myśli, a tym bardziej nie potrafiłaby wprowadzić takiej gry w życie. No bo jak można kogoś kochać, i jednocześnie zdradzać? Czy takie osoby powinny zawierać związek małżeński? Czy nie jest to czasem spełnienie własnych chorych fantazji erotycznych kosztem partnera? Na te pytania każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.