Każda kobieta marzy o ponętnym biuście, który będzie dobrą wizytówką. Jednak często utrata wagi, ciąża lub czynniki genetyczne niekorzystanie wpływają na jego wygląd. Z pomocą nadchodzą powszechnie dostępne zabiegi medycyny estetycznej. W momencie, kiedy kobieta decyduje się na operację, powinna wybrać powiększanie piersi tłuszczem.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – co to takiego?

Lipofilling, czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem to nie dość, że nowoczesny, to w pełni bezpieczny zabieg. Bezpieczny dlatego, że jest to własna tkanka pacjentki. Jest to ogromna zaleta, ponieważ infekcje i zakażenie, a także ryzyko nieprzyjęcia implantu przez organizm spada do zera. Dodatkowo, pacjentka ma pewność, że wszczepiony implant nie pęknie. Operacja polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej nadmiar, np. brzuch, uda, a pobiera się ją metodą liposukcji. Samo powiększanie piersi własnym tłuszczem odbywa się przy pomocy kaniuli, czyli specjalnej igły. Pobrana tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona do piersi. Wedle życzenia, zabieg może odbywać się  w znieczuleniu miejscowym i dożylnym/ogólnym.

Kto powinien wykonać lipofilling biustu?

Zabieg lipofillingu jest odpowiedni dla pacjentek, które posiadają zapas tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha lub ud. Dodatkowo, zadowolone będą te pacjentki, które oczekują naturalnego efektu. Wątpliwości dotyczące przyjęcia implantu przez organizm również zaliczają się do zalet owej operacji. Jest on w pełni bezpieczny i można wyeliminować wszelkie rozterki. Zabieg oczywiście można powtarzać, jednak trzeba ten proces rozłożyć w czasie. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie niezbędnych badań, takich jak: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód i potas, chlorki, kreatynina, anty HBs, HBs antygen, antygeny HCV, EKG, USG piersi lub mammografia u pacjentek w wieku powyżej 40 lat.

Lipofilling biustu jakie daje efekty?

Jak wspomniano wyżej, zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem może być powtarzany, jednak nie częściej, niż co około 5 miesięcy. Korzyści z zabiegu jest wiele, a jedną z nich jest fakt, że pacjentka będzie cieszyła się pięknym, bezpiecznie wypełnionym biustem. Co więcej, dzięki temu pozbędzie się ona niechcianej tkanki tłuszczowej z niepożądanych miejsc. Poza tym, dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym, pacjentka uzyska również efekt stymulacji procesów regeneracyjnych w organizmie. Dlatego więc warto zdecydować się na zabieg lipofillingu. Dodatkowo wykluczone są blizny, które zostają na ciele po większości zabiegów. Jedyne co, to zostają niewielkie ślady po wkłuciach, które są praktycznie niewidoczne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem, mimo że bezpieczny, to istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Przede wszystkim niezbędny będzie szereg potrzebnych badań do oceny lekarza. Lipofilling ma swoje zalety, jednak nie każda kobieta może go wykonać. Do najważniejszych przeciwwskazań należą m.in.:

  • choroby autoimmunologiczne
  • zakrzepica
  • infekcje w operowanych okolicach
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby nerek i wątroby
  • nowotwory
  • nieuregulowane nadciśnienie i cukrzyca
  • niska waga ciała

Dlatego tak ważny jest dokładny wywiad z lekarzem, ponieważ na jego podstawie będzie on mógł stwierdzić czy zabieg można wykonać. Nie należy ukrywać istotnych informacji, ponieważ każda, nawet najmniejsza rzecz, może mieć wpływ na dalszy ciąg wydarzeń. Tak samo ważne są badania, bowiem wyniki pokażą, czy można przystąpić do zabiegu.

Gdzie wykonać zabieg? Jakie są zalecenia po jego wykonaniu?

Obecnie mamy powszechnie dostępne kliniki medycyny estetycznej, które oferują szereg różnych zabiegów. Jednak decyzję o podjęciu się takiego zabiegu bądź operacji, powinno się dokładnie przemyśleć i wybrać odpowiednią placówkę. Oprócz tego, że Polska posiada wiele takich klinik, niektóre z nich mogą być pseudo klinikami, które doprowadzą do niepożądanych skutków. Klinika OT CO w Warszawie posiada bogatą ofertę, w tym zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach, zabieg przeprowadza się w bezpieczny sposób po dokładnym wywiadzie z lekarzem.

Natomiast po zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę na zalecenia. Przez minimum 6 tygodni zaleca się noszenie miękkiego biustonosza, który będzie odpowiadał za modelowanie piersi. Mówi się również o noszeniu ubranka uciskowego w miejscu, z którego został pobrany tłuszcz. Można także wykonywać delikatny masaż okolic ciała po pobraniu tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o kwestię higieny, to 2 dniach można skorzystać z kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.